Czterdziestolatek czterdziestolatkowi nierówny

„Czterdzieści lat na karku” to dla wielu czas przełomowy. Z tej okazji jedni robią sobie tatuaże, inni balejaże a są i tacy, którzy kupują w tym wieku swój pierwszy motocykl albo porsche. Dominik poszedł inną drogą. Zdecydował się na zdjęcia w naszym studio. Przy okazji prezentacji tych zdjęć przypominamy wszystkim, jak wyglądał czterdziestolatek czterdzieści lat temu.

STEFAN

87a2d31031f2ee874fc9d2ab57e96331

0101a

10b 13 13a 16 17 18 21 23 aaa 2 3   01b 4 4a 5 6 6a 9 10 10a0000-okladka

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

zaleglosci

Oj dawno nie aktualizowaliśmy bloga, dawno. Po trosze z powodu lenistwa, po trosze (staropolszczyzny mi się zachciało), z powodu zapominalstwa. Zapominalstwa, bo wpisane domyślnie hasło do bloga poszło do doktora wraz z komputerem i ni cholery nie pamiętaliśmy jak ono brzmiało, żeby obsługiać bloga z innego komputera.  Kolega Komputer mac „Nadgryzione jabłko” po reanimacji wrócił do nas wczoraj, a z nim  wspomniane hasło do pamiętnika. Mamy więc na nowo dostęp do wordpressa i możemy uzupełniać.

Co wydarzyło się w FOTOHQ ostatnimi czasy? Sporo zmian organizacyjnych. Po pierwsze nasze studio BLANCANIEVES zaczęło żyć. Od otwarcia w listopadzie pojawia się coraz więcej ludzi, którzy przychodzą za potrzebą fotograficzna. Niektórych dodatkowo kusi kawa, którą Ania robi na swoim super-hiper-alles gut-beautiful ekspresie o niebo lepiej, niż to jest w niejednej oławskiej kawiarni.

Zastanawiamy się czy nie stworzyć osobnej strony internetowej, a w konsekwencji osobnej marki BLANCANIEVES adresowanej do Klientów indywidualnych, a FOTOHQ pozostawałoby firmą obsługującą Klientów firmowych. Być może uprościłoby to komunikakację i identyfikację.  Zobaczymy, pożyjemy. Na razie najważniejsza jest nowa strona internetowa, która z trudnem „robi się” od lutego ubiegłego roku…. brak czasu jest powalający.

Wolne chwile Ania spędza na pracy. Tak samo, jak te pozostałe. Może – skoro i tak cały czas siedzi w studio – warto byłoby otworzyć studio calodobowo i wstawić tam ze trzech jednorękich bandytów, żeby w nocy nie czuła sie samotna? Nie wiem. na razie wstawić musieliśmy miski na wodę, bo sąsiadka z góry zalała nam lokal.

Najciekawszymi pracami w ostatnim czasie były dwa tableau absolwentów oławskich szkół średnich. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, choć – w przypadku ogólniaka – nie udało nam się przeforsować pomysłu powrotu do starej tradycji tableau z tej szkoły. Praktycznie od samego początku istnienia liceum, na pamiątkowym tableau akcentowane było wydarzenie z życi Polski lub Oławy, charakterystyczne dla roku, w którym absolwenci kończyli szkołę. Raz był to któryś tam zjazd parii, raz wydażenia związane z Solidarnością. Kiedy my kończyliśmy tę szkołę, pan Witek Witkowski zaprojektował dla naszego rocznika  podkład nawiązujący do 50. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego.  W 2016 roku nie wydarzyło się nic tak ważnego, co mogłoby przebić wydarzenia polityczne, a my polityki promować nie chcemy. Może więc z tego właśnie powodu,  szczególnie nie naciskaliśmy na Klientów w tej sprawie. Mogliby oni  sobie i nam wydrapać oczy, przekonując, co jest ważniejsze i bardziej godne upamiętnienia na tableau, a co mniej ważne. Żeby nie brać udziału w takich licytacjach, motywemem przewodnim został, neutralny chyba dla wszystkich, patron ogólniaka Jan III Sobieski. (choć pobił on pod Wiedniem wyznawców islamu, a w dobie muzułmańskich emigrantów nawiedzających Europę może to być ryzykowne…..).

 

 

13116500_1164182516966268_2477015413007855629_o 13119870_1164182520299601_7736205025761347605_o

 

Opublikowano Bez kategorii | Otagowano | Skomentuj

Ślub, wesele i plener pod psem

Przygotowania do ślubu wśród pucharów z psich wystaw. Na samym ślubie i weselu psiarze. Plener z czworonogami. Tak, w skrócie, było u naszych nowych znajomych – Patrycji i Jacka z Jelcza-Laskowic.

0a0a1a2a3a4a5a8                          A6a7b1B0b1ab2b3b4b5b6b7b8c0aC0c1c2c3c4c9c10c7c8c6PLENER1py9 py8 py7 py6 PY5 PY4 PY3 PY2 PY1R

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Klawe wesele

Chociaż fotografujemy śluby już od 1997 r. (pozdrowienia dla Sebastiana Pucia i jego żony – naszej pierwszej „komercyjnej” pary ślubnej), choć przed naszymi obiektywami bywały Pary Młode i goście z wielu krajów, to takiego ślubu jeszcze nie mieliśmy. Guro i Mikołaj. Ona z Norwegii on z Polski. Poznali się na misjach UE i USA w krajach postradzieckich, gdzie propagowali idee demokracji. Wśród ich znajomych byli ludzie z całego świata, zaangażowani w ten sam projekt. To właśnie oni stanowili dużą część gości ślubnych i weselnych. Językiem oficjalnym był angielski, a słowa wypowiadane w kilkunastu (jak nie kilkudziesięciu) odmianach akcentowych. Jak śpiewał Kazik Staszewki „tygiel kulturowy może być tylko zdrowy” i tak też było. Międzynarodowe towarzystwo bawiło się pysznie na…. dworcu w Puszczykowie. To tam właśnie, w zaadaptowanym budynku po PKP, było wesele. W dawnej poczekalni restauracja, na zewnątrz – tańce i bufet. Kolorowe żarówki na sznurze elektrycznym, stare siedziska z pociągów, jakieś klepisko – wszystko to przypominało mi folklor miejski i dawne potańcówki z czasów bananowej młodzieży, które znam tylko z opowieści mojego taty Stasia Apasza, kronik filmowych, Szwagra Kolaski i ballad Stanisława Staszewskiego. I w dechę. Było klawo.

 

Dzisiaj pojechały do laboratorium pliki ze zdjęciami albumowymi,  które prezentujemy poniżej.

0a0a1aa2 a2a a3 b0 b0a b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10 b11 c1 c2 c3 d1 d1a d2 d3 d3a d4 d4a d4b d5 d6 d7 d8 d9 d10 d11 d12 d13 d14 e yy okladka

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Sesja ślubna króliczków doświadczalnych, czyli zdjęcia plenerowe za free

https://www.facebook.com/pages/FotoHQ/172251739492689?ref=hl

 

 

UWAGA, UWAGA, UWAGA

Za free + piwo dla ekipy zrobimy zdjęcia plenerowe cierpliwej parze ślubnej w dniu 31 maja we Wrocławiu (ew. w okolicach). Nie ma w tym komunikacie żadnego haczyka, drugiego dna, podstępu i tekstów „małym druczkiem”. To pierwsza tego typu akcja w FOTOHQ. Potrzebna nam jest Para Młoda w celach edukacyjnych – uczę w szkole i w ramach realizacji zajęć praktycznych z fotografii okazjonalnej muszę zrealizować ze studentami zdjęcia plenerowe nowożeńców. W tym szczególnym przypadku sesja może się przeciągnąć ponad standardowe 3 godziny, ale w bonusie można będzie posłuchać trochę teorii fotografii. Preferujemy modeli cierpliwych i wyrozumiałych. Ważne, żeby nasze gwiazdy miały stroje ślubne (im bardziej fotogeniczna sukienka, tym większe szanse na wygranie tego „castingu”) i rekwizyty, o których napiszę na priv oraz skorzystali (we własnym zakresie) z usług dobrej wizażystki i fryzjerki. Na propozycje ze zdjęciami w sukience ślubnej czekamy do długiego weekendu. Pozdrawiam Kryspin Matusewicz www.fotohq.com.pl

 

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Targi Ślubne 2015 Wrocław

Dziś Przewodnik szalał na Targach Ślubnych w Hali Stulecia, które odwiedziło ponad 3 tysiące osób!
Spotkaliśmy wiele znajomych twarzy i wielu uśmiechniętych narzeczonych. Byliście z nami?
zdjęcia FotoHQ zobaczycie na stronie facebookowej Przewodnika Młodej Pary

Opublikowano Bez kategorii | Otagowano | Skomentuj

Warsztaty przedślubne Przewodnika Młodej Pary III edycja – Panny Młode 2015

Spotkanie w ramach przedślubnych warsztatów z Przewodnikim Młodej Pary po raz kolejny odbyło się w gościnnych wnętrzach wrocławskiego Art Hotelu. 5 października 2014 mieliśmy przyjemność poznać osobiście grupę przyszłorocznych Panien Młodych, dla których wraz z zaproszonymi Ekspertami przygotowaliśmy atrakcyjny program spotkania.

Z przyjemnością wspominamy to wydarzenie i cieszymy się, że nasza praca i zaangażowanie wszystkich zostało docenione. Pięknie dziękujemy:)

Pełna relacja tutaj:

http://www.przewodnikmp.pl/artykuly/147-z-zycia-przewodnika/667-warsztaty-przedslubne-przewodnika-mlodej-pary-iii-edycja-panny-mode-2015

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

ODRA Ślubna

Ślub w plenerze? Czemu nie?! Wesele na statku – a i owszem! Bardzo proszę. Tak to tylko w Ścinawie Polskiej nad Odrą. Jednocześnie przypominam wszystkim, a tym, którzy nie wiedza – oświadczam – że zamawiając u nas usługę fotograficzną podczas ślubu na powietrzu, pogoda zawsze wliczona w cenę. Ania i Rafał Potwierdzą.

 

Zapraszam do galerii wybranych zdjęć 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Zdjęcia F-16

Nasz wkład w ćwiczenia NATO

Wyklejanie w wielkim hangarze

Oławskiej firmie powierzono ratowanie wizerunku polskiej armii

27 czerwca zakończyły się w Niemczech międzynarodowe ćwiczenia siedemnastu lotniczych „eskadr tygrysich” z różnych państw należących do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Tygrysich, bo wchodzących w skład Tiger Association (stowarzyszenie eskadr lotniczych państw członków NATO, które w swoim znaku rozpoznawczym mają wizerunek tygrysa). Polskę reprezentowały dwa myśliwce F-16, z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem. Wszystkie samoloty uczestniczące w ćwiczeniach miały naniesioną specjalną grafikę z motywem tygrysim lub pumą. Każda eskadra inną. Konkurs na barwy polskich „efów” wygrał Oskar Gawłowski i to jego projekt miał się pojawić na samolotach z 6. eskadry z Krzesin.

Bez kompromitacji

Polscy piloci już po raz trzeci uczestniczyli w tego typu manewrach i chociaż zawsze wypadali na nich bardzo dobrze, to pod względem wizerunkowym było z samolotami fatalnie. Nasze „efy” wzbijały się w powietrze z pięknie wyklejoną grafiką, a lądowały bez niej lub ze strzępami kolorowej folii. W tym roku musiało być inaczej, tym bardziej, że podczas mitingu polska eskadra miała się stać pełnoprawnym członkiem NATO Tiger.

Punktem honoru jego członków jest kierowanie na ćwiczenia samolotów pomalowanych specjalnie na tę okazję, więc nietrudno się domyślić, jakie byłyby komentarze, gdyby nowy członek stowarzyszenia latał bez tygrysów. Należało powierzyć wyklejanie grafiki profesjonalistom i nie ryzykować międzynarodowej kompromitacji. Wybrano oławską firmę reklamową Wena, która miała uratować honor i wizerunek polskich pilotów w NATO. Sprawa nie była łatwa. Myśliwce tną niebo szybciej niż dźwięk. Przy takiej prędkości nawet najmniejsze naderwanie folii może spowodować jej zerwanie. W chmurach jest zimno, ale tarcie powietrza rozgrzewa kadłub – folia i klej muszą zatem wytrzymać temperaturę od plus kilkudziesięciu stopni do takiej, w której wszystko zamarza na kość. Dodatkowym utrudnieniem jest farba ochronna samolotów, dzięki której jest on trudniejszy do zlokalizowania przez radary. Powłoka jest chropowata i trudno przyklejać do niej folię. Oprócz tego poszycie samolotu składa się z blach przykręcanych śrubami typu imbus – z dziurką w główce. To w niej, po nałożeniu folii na wierzch, uwięziony zostaje pęcherzyk powietrza. Różnice ciśnień lecącego na różnych wysokościach samolotu powodują, że powietrze kurczy się lub rozszerza. Istniało ryzyko, że – jeśli pęcherzyk napuchnie – rozsadzi i przedziurawi folię nad śrubą.

W Polsce do tej pory wyklejała samoloty wojskowe tylko jedna firma, która – jak już wiadomo – nie sprawdziła się i wojsko z niej zrezygnowało. Cały honor polskiej eskadry i jej samoloty powierzono Łukaszowi i Markowi z Oławy. Chociaż obaj związani są z Weną od samego początku, a za sobą mają całe hektary nałożonej folii, to wyklejanie F-16 było ich debiutem.

Tekst i fot. Kryspin Matusewicz

 

wiecej zdjec na naszym facebooku

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.780745941976596.1073741838.172251739492689&type=1

 

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Sesja Okładkowa do Przewodnika Młodej Pary

To już drugi, a może trzeci ( nie, chyba jednak drugi) raz, kiedy zaproponowano nam wykonywanie zdjęć do największego na Dolnym Śląsku wydawnictwa branży ślubnej – Przewodnika Młodej Pary(www.przwodnikmp.pl). To już 30 numer. Przewodnik ukazuje się co pół roku, a jego pierwszy numer zahaczył jeszcze o XX w.  Dziękujemy Joli Bartoszewicz z firmy Aura, że po raz kolejny obdarzyła nas zaufaniem.

Sesja okładkowa do 30 wydania Przewodnika Młodej Pary w Toya Golf

Gdzie nas jeszcze nie było? W Restauracji Toya Golf, położonej przy polu golfowym. Z pięknym widokiem i zachwycającymi plenerami. Tak blisko miasta, a zupełnie inny świat. Cisza, natura, a przy tym wszystko, czego potrzebowaliśmy do realizacji sesji. No, może zabrakło kilku godzin, bo materiał zaledwie sygnalizuje ogromne możliwości tego miejsca.
I jak tu się skupić, gdy zza pagórka spogląda zaciekawiona czapla? Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że trzeba tu wrócić i szukać pretekstu, by wracać nie raz…

Cóż, wybór był trudny, bo na okładkę można wybrać jedno zdjęcie. Postawiliśmy na emocje, a tych w całej sesji nie brakowało. Wybraliśmy jedno z wcieleń naszej pary i nie mogliśmy nie nawiązać do tak modnych w tym roku odcieni promiennej orchidei…

Okładka 30 wydania Przewodnika Młodej Pary - maj 2014

Przepiękne makijaże modeli wykonała Jola Boska, a fryzury wykreowała Anastassia z Upiększalni. W tym samym składzie dziewczyny pracowały przy poprzedniej sesji okładkowej – boska Jola dzierży dowód rzeczowy…

Sesja okładkowa do 30 wydania PMP w Toya Golf

Nasza panna młoda wystąpiła w sukniach z kolekcji Rosa Clara od Salonu Lisa Ferrera Exclusive. Pana młodego tradycyjnie już ubrał Diuk. Fascynatory i dodatki Moalove, które oczarowały całą ekipę, otrzymaliśmy od Camelleo.Obrączki, do wyboru, do koloru, zapewnił nieoceniony jubiler Jubi-Tom.
Przepiękny bukiet wyczarowała Dominika Będkowska z Kwiaciarni Glorioza. Fotograficznie materiał popełnili Ania i Kryspin z Foto HQ.

W eleganckich wnętrzach Restauracji Toya Golf powstała „sesja w sesji”. Szkoda, że po całodniowej pracy nie mieliśmy siły, bo dotrwać do sesji o zmierzchu. Wieczorem klimat tego miejsca jest równie magiczny.

Toya Golf Restaurant - miejsce sesji okładkowej Przewodnika Młodej Pary

Pyszny tort i bankietówki z Cukierni Furtak osłodziły trudy sesji i podkręciły atmosferę pracy. Żaden okruszek się nie zmarnował, a cukierni przybyło kolejne grono wielbicieli.

Pyszne babeczki i tort z Cukierni Furtak
Więcej zdjęć z pleneru na pewno zobaczycie w materiałach Toya Golf

Toya Golf - piękne miejce

Dziękujemy całej Ekipie – za zaangażowanie, chęci, kreatywność, świetną zabawę i dobrą energię! Panu Krzysztofowi z Toya Golf – za opiekę i cierpliwość. I za możliwość poszalenia na meleksach…
Dziękujemy pięknie naszej parze – Roksanie i Mateuszowi oraz Ewie „Emce” i uroczej Klaudii.

Sesja okładkowa do 30 wydania Przewodnika Młodej Pary

p.s. Panowie – różowego krawata nie trzeba się bać:)

fot. HQ / PMP

 

Opublikowano Bez kategorii | Otagowano , | Skomentuj