Dziewczyna Marca – POGODYNKA

W ostatnim numerze lokalnego tygodnika wydrukowane zostały kolejne zdjęcia z serii „Dziewczyna Miesiąca”. Tym razem dziewczyną marca została Izabela Dadał z Jelcza-Laskowic. Zgodnie z założeniami, wszystkie fotografowane przez nas dziewczyny prezentować mają zapomniane zabytki w Oławie. Po starej rzeźni, koszarach pruskich  przyszedł czas na zaniedbaną pogodynkę – obiekt małej architektury, który wyposażony w odpowiednie instrumenty (termometr, barometr itd) informować powinien o sytuacji meteorologicznej. Nasza oławska pogodynka nie jest uzbrojona. W czasie sesji, zamiast termometrów włożyliśmy tam naszą modelkę odzianą w przeźroczysty płaszczyk foliowy, którego kolor był bardzo zbliżony do pomalowanej na zielono metalowej konstrukcji.  Największym problemem było znalezienie szczupłej i niskiej dziewczyny (ale o proporcjonalnej budowie ciała), żeby zmieściła się do ciasnego wnętrza i jeszcze mogła się w nim poruszać. Iza nadawała się do tego najlepiej.

Nasza fotograficzno-gazetowa akcja związana z pokazywaniem zaniedbanych zabytków przynosi pierwsze efekty – burmistrz Oławy zadeklarował się, że pogodynka już niedługo odzyska swój blask, o czym poinformował na swoim blogu Jerzy Kamiński – redaktor naczelny oławskiej gazety.

http://gazeta-olawa.pl/blog/2011/03/08/czas-na-pogodynke/

Informacje o admin

FOTOHQ - wywoływanie emocji, utrwalanie marzeń
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *