zaleglosci

Oj dawno nie aktualizowaliśmy bloga, dawno. Po trosze z powodu lenistwa, po trosze (staropolszczyzny mi się zachciało), z powodu zapominalstwa. Zapominalstwa, bo wpisane domyślnie hasło do bloga poszło do doktora wraz z komputerem i ni cholery nie pamiętaliśmy jak ono brzmiało, żeby obsługiać bloga z innego komputera.  Kolega Komputer mac „Nadgryzione jabłko” po reanimacji wrócił do nas wczoraj, a z nim  wspomniane hasło do pamiętnika. Mamy więc na nowo dostęp do wordpressa i możemy uzupełniać.

Co wydarzyło się w FOTOHQ ostatnimi czasy? Sporo zmian organizacyjnych. Po pierwsze nasze studio BLANCANIEVES zaczęło żyć. Od otwarcia w listopadzie pojawia się coraz więcej ludzi, którzy przychodzą za potrzebą fotograficzna. Niektórych dodatkowo kusi kawa, którą Ania robi na swoim super-hiper-alles gut-beautiful ekspresie o niebo lepiej, niż to jest w niejednej oławskiej kawiarni.

Zastanawiamy się czy nie stworzyć osobnej strony internetowej, a w konsekwencji osobnej marki BLANCANIEVES adresowanej do Klientów indywidualnych, a FOTOHQ pozostawałoby firmą obsługującą Klientów firmowych. Być może uprościłoby to komunikakację i identyfikację.  Zobaczymy, pożyjemy. Na razie najważniejsza jest nowa strona internetowa, która z trudnem „robi się” od lutego ubiegłego roku…. brak czasu jest powalający.

Wolne chwile Ania spędza na pracy. Tak samo, jak te pozostałe. Może – skoro i tak cały czas siedzi w studio – warto byłoby otworzyć studio calodobowo i wstawić tam ze trzech jednorękich bandytów, żeby w nocy nie czuła sie samotna? Nie wiem. na razie wstawić musieliśmy miski na wodę, bo sąsiadka z góry zalała nam lokal.

Najciekawszymi pracami w ostatnim czasie były dwa tableau absolwentów oławskich szkół średnich. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, choć – w przypadku ogólniaka – nie udało nam się przeforsować pomysłu powrotu do starej tradycji tableau z tej szkoły. Praktycznie od samego początku istnienia liceum, na pamiątkowym tableau akcentowane było wydarzenie z życi Polski lub Oławy, charakterystyczne dla roku, w którym absolwenci kończyli szkołę. Raz był to któryś tam zjazd parii, raz wydażenia związane z Solidarnością. Kiedy my kończyliśmy tę szkołę, pan Witek Witkowski zaprojektował dla naszego rocznika  podkład nawiązujący do 50. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego.  W 2016 roku nie wydarzyło się nic tak ważnego, co mogłoby przebić wydarzenia polityczne, a my polityki promować nie chcemy. Może więc z tego właśnie powodu,  szczególnie nie naciskaliśmy na Klientów w tej sprawie. Mogliby oni  sobie i nam wydrapać oczy, przekonując, co jest ważniejsze i bardziej godne upamiętnienia na tableau, a co mniej ważne. Żeby nie brać udziału w takich licytacjach, motywemem przewodnim został, neutralny chyba dla wszystkich, patron ogólniaka Jan III Sobieski. (choć pobił on pod Wiedniem wyznawców islamu, a w dobie muzułmańskich emigrantów nawiedzających Europę może to być ryzykowne…..).

 

 

13116500_1164182516966268_2477015413007855629_o 13119870_1164182520299601_7736205025761347605_o

 

Informacje o admin

FOTOHQ - wywoływanie emocji, utrwalanie marzeń
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *